За трета поредна година Гоце Делчев ще се превърне в музикална и артистична сцена, отворена за всички жители и гости на общината. Този път събитията в рамките на Културната мозайка „Неврокопски панаир” 2014 г. ще се проведат на от днес со 8-ми юни.
Официално събитието ще бъде открито в 11:30. По-късно през деня започнат работа и творческите ателиета по дърворезба, грънчарство и рисуване до главната сцена в Градския парк.
В 18:00 часа ще бъде направено тържествено шествие на мажоретни състави, като маршрута му е - пл. „Македония” – ул. „Търговска” – пл. „Гоце Делчев” – централен вход на Градския парк – главна сцена. Непосредствено след това започва концерт на участниците в шествието на главната сцена в градския парк.
В следващите два дни също са предвидени множество прояви, сред които откриване на Стената на изкуствата до централния вход на градския парк, Форум класическа китара – час по класическа китара на главната сцена в градския парк, творческо ателие „Градът утре” – деца и младежи рисуват и споделят по темата „Как виждам моя град утре?” – централен вход на градския парк.
Официално закриване на Културна мозайка „Неврокопски панаир” ще бъде поставено с общоградско фолклорно веселие на главната сцена в Градския парк с участието на Неврокопски ансамбъл за народни песни и танци към НЧ „Просвета – 1865”.