/ БГНЕС

Войната в Украйна и на футболния терен. Украинският полузащитник Руслан Малиновски показа на света послание за мир, което обиколи света. Играчът на италианския отбор Аталанта вдигна тениската си, под която пишеше "Без война в Украйна"

Украинското президентство: Русия е поела контрола върху АЕЦ „Чернобил“

Това се случи след като Малиновски отбеляза гол в мача от Лига Европа срещу Олимпиакос в четвъртък.

Малиновски
БГНЕС

Футболистът вдигна игралната си фланелка, за да покаже посланието си, след като вкара първия от двата си гола в 67-ата минута за победата на своя отбор с 3:0.

Русия започна военна операция в Украйна

Испанският съдия Карлос дел Серо Гранде не наказа Малиновски с жълт картон за действията му. Играчът обаче бе бурно подкрепен от съотборниците си с прегръдки.

Малиновски
БГНЕС

Преди мача Малиновски написа в профила си в Twitter: "Украйна е атакувана точно СЕГА. Моля, разпространявайте информацията и се молете за нашата страна!"