Вальо Илиев с картон при домакинска загуба
Вальо Илиев с картон при домакинска загуба / netinfo
Терек Грозни на Валентин Илиев загуби с 1:3 у дома от Том Томск на Александър Младенов в среща от осмия кръг на руския шампионат.

Илиев игра пълни 90 минути и получи жълт картон в 37-ата минута за нарушение срещу отбелязалият два гола Игор Стрелков, докато големият син на Стойчо Младенов не бе в групата за мача.

Най-добрият в мача - Стрелков направи 2:0 с попадения в 12-ата и 64-ата минута, като и в двата случая подаванията бяха на Климов.

Антон Архипов покачи на 3:0 за гостите от Томск в 68-ата, а Земченков вкара почетното попадение за чеченците 15 минути преди края.

Том се изкачи на осма позиция с десет точки, Терек е с девет и заема 10-ото място. Любопитен факт е, че и двата тима са пред шампиона и финалист за Купата на УЕФА Зенит Санкт Петербург, който е спечелил едва седем точки в шестте си изиграни мача и е 12-и от 16 отбора.