Италианка стана световна шампионка по спортна гимнастика
Италианка стана световна шампионка по спортна гимнастика / netinfo

Италианката Ванеса Ферари стана абсолютна световна шампионка по спортна гимнастика за жени. Италианката, която ще навърши 16 години на 10-ти ноември, донесе първата световна титла в индивидуалния многобой за своята страна.

Ванеса Ферари с 61,025 точки се класира на първо място в многобоя, изпреварвайки американката Джейн Бигер и румънката Сандра Ралука Избаша. Ферари, която стана европейска шампионка в отборното класиране през април във Волос /Гърция/, ентусиазира публиката с изпълнението си на земя, където получи 15,500 точки. Китайката Панпан Пан, която водеше до момента, се провали на прескока, където получи 14,025 точки.

Досегашната световна шампионка в индивидуалния многобой Челси Мемел /САЩ/ се отказа днес два часа преди началото на състезанието. Челси Мемел получи контузия в рамото в сряда по време на своето изпълнение на смесена успоредка във финала на отборното първенство, спечелен от китайските гимнастички.