Грасхопърс отпадна от турнира за Купата на УЕФА
Грасхопърс отпадна от турнира за Купата на УЕФА / netinfo

Швейцарският футболен отбор „Грасхопърс”, воден от българския треньор Красимир Балъков, пропиля шансовете си класиране за фазата на елиминациите в турнира за Купата на УЕФА. Швейцарският тим бе разгромен с 0:4 на собствения си стадион от носителя на трофея за миналата година – испанския „Севиля”.

Двубоят бе ръководен от българска съдийска тройка в състав: главен съдия - Антон Генов и помощници - Никола Джугански и Николай Ангелов. Четвърти съдия бе Александър Костадинов.

Бразилският защитник Даниел Алвеш даде преднина на „Севиля” още в 12-ата минута, а до края на първото полувреме “скакалците” така и не успяха да изравнят, въпреки че имаха няколко изгодни положения за гол.

След почивката отново Даниел Алвеш вкара за 2:0 за испанците, а Шевантон и Кепа довършиха домакините.

„Севиля” е сигурен участник в следващата фаза, докато „Грасхопърс” със сигурност отпада от надпреварата.

Холандският „АЗ Алкмаар” също си осигури класиране по-напред, макар и след измъчено реми – 2:2, у дома срещу „Слован” (Либерец). Домакините на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка се добраха драматично до скъпоценното равенство с гол малко преди края на срещата.