Поредно поскъпване на основните храни в страната показва седмичният ценови анализ на Министерството на земеделието и храните. Средно за страната брашното на едро поскъпва с 2,1 на сто спрямо предходния период до 0,98 лв. за кг.
С 3 до 4 стотинки поскъпват и яйцата на едро в страната. Поскъпва и олиото за поредна седмица. Средните за страната цени на рафинирано слънчогледово олио на едро и на дребно в по-малките магазини отбелязват леко повишение, докато тази на дребно в големите търговски вериги остава без промяна.
Средно за страната, олиото на едро поскъпва с 2,5 на сто спрямо миналата седмица и достига цени до 2,88 лв. за литър. Посъква и пилешкото в повечето области, като най-големите повишения достигат около 10 на сто, а най-драстичен скок на цените са наблюдава в Стара Загора и Плевен. В момента килограм замразено пилешко се продава между 3,30 лв. в Монтана до 4,30 лв. в Благоевград и Разград.
Единствено цените на захарта и агнешкото месо остават без промяна спрямо миналата седмица.