Неправомерно променили собствеността на атрактивен обект в Бургас
Неправомерно променили собствеността на атрактивен обект в Бургас / снимка: Sofia Photo Agency, архив
Неправомерно променили собствеността на атрактивен обект в Бургас
61374
Неправомерно променили собствеността на атрактивен обект в Бургас
  • Неправомерно променили собствеността на атрактивен обект в Бургас

Левицата внесе сигнал в Комисията за корупция по високите етажи на властта в парламента заради неправомерна промяна в собствеността на атрактивен обект от крайбрежната ивица на Бургас в разрез с отрицателно становище на финансовото министерство, алармира червеният депутат Румен Петков.

Той обясни, че става дума за: „Сигнал, свързан със скандалното пренаписване и фалшифициране на решение на МС, чрез което се деактува обект публична държавна собственост на централния плаж в Бургас и се актува като частна държавна собственост. Окончателният текст на решението не отчита бележките на Министерството на финансите, в които като минимум се предлага областният управител да няма право да се разпорежда с имоти, тоест да бъде по някаква форма защитен държавният и общественият интерес".

„Имаме укриване на факти от областния управител и от министъра на регионалното развитие. Те не са информирали Министерския съвет в своите писмени предложения, че обектът „Фрегата" е изгорял обект, което предполага връщането му от публична държавна собственост в по-силната форма – изключителна държавна собственост. Имаме злоупотреба с власт, фалшифициране на решение на МС, имаме впечатляваща бързина, която без съмнение цели да обслужи нечии интереси", смята Румен Петков.

Левицата сигнализира за върнат неин въпрос към премиера Бойко Борисов по темата с аргумент от председателя на Народното събрание Цецка Цачева, че темата не е от неговата компетентност.