ДСБ намекнаха за разграничаване от ГЕРБ при липса на реформи
ДСБ намекнаха за разграничаване от ГЕРБ при липса на реформи / Sofia Photo Agency
ДСБ настояват Борисов да извърши заявените от него реформи
27903
ДСБ настояват Борисов да извърши заявените от него реформи
  • ДСБ настояват Борисов да извърши заявените от него реформи

Ако премиерът Бойко Борисов реализира намерението си за спиране на реформите, „Демократи за силна България" не могат да продължат да бъдат гарант, че страната ни се движи по правилния път. Това заяви лидерът на партията Иван Костов след заседание на ръководството й.

Според Иван Костов кризата се задълбочава и предлаганите от кабинета 60 мерки за борба с нея няма да изведат страната ни от ситуацията, в която се намира. Тъмносините предполагат, че всичко това ще отиде в кошчето и ще се предложат други мерки, като вдигане на Данък добавена стойност с 2%, например.

"ГЕРБ не може да затъва в блатото на популизма. Никоя страна не излиза от кризата, ако няма силно лидерство", посочи Костов. Ако министър-председателят не се реши на нужните реформи, различията между ГЕРБ и ДСБ ще стават все по-големи, защото нашите избиратели очакват промените, стана ясно още от думите на тъмносиния лидер.