Министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов ще открие утре Второто издание на Международния икономически форум „Дунав". Началото ще бъде дадено в 16,30 часа в Младежкия дом в Монтана.
Тази година основната тема на форума е „Стимулиране на бизнеса и месното развитие в условията на глобална рецесия". В рамките на събитието, което продължава и на 21 октомври, ще бъдат проведени 7 сесии и 3 кръгли маси, с участието на представители на бизнеса, администрацията и неправителствения сектор от България, Сърбия и Румъния.
Сред основните теми, които ще бъдат дискутирани в рамките на двата пленарни дни, са Финансиране на проекти, местно самоуправление, транспорт и инфраструктура, трансгранично сътрудничество, развитие на селските райони, туризъм, енергийна ефективност и възобновяеми енергийни източници.
Съорганизатори на събитието са Община Монтана и Български икономически форум. Конференцията се провежда под патронажа на Министерство на труда и социалната политика.
Регистрацията започва в 14:30 часа в Младежкия дом и ще продължи до 16:15.