Спор около обекти за приватизация
Спор около обекти за приватизация / netinfo
Малко над 848 хил. лева са постъпили в Община Враца от приватизация през миналата година, стана ясно от отчета представен пред Общинския съвет във Враца. Само от първи януари тази година до сега са постъпили още 782 хил. лв. от продажбата на магазин “Зорница” и склад.

Общинските съветници приеха новата програма за приватизация, в която влизат 21 обекта, но с уточнението да се изясни правния статут на всеки един от тях. Спор предизвика включването в списъка на два поземлени имота в местността “Гладно поле”, които са предлагани за продажба още миналата година по Закона за общинската собственост.

В последния момент в списъка бе включена и Сувенирната палата. Съветниците гласуваха предложението, но според експерти не е ясно как ще бъде извършена приватизацията й тъй като сградата е с временен статут.