По-ниски сметки за ток през май
По-ниски сметки за ток през май / netinfo

По-ниски сметки за електроенергия ще платим в началото на месец май, съобщиха от ЧЕЗ Електро България. Причината е променения график в отчитането, според който първите сметки издадени в началото на следващия месец ще бъдат за по-кратък период, което ще доведе до по-малки суми.

Сметките, които ще бъдат издадени в края на месец май, ще бъдат за по-дълъг период от 30 дни. Тези разлики ще отпаднат при следващото отчитане, уточняват от дружеството. Според новото разписание отчитането на електроенергията ще се извършва през целия месец, а не кампанийно, както досега.

Графика се въвежда за всички потребители, освен за големите стопански клиенти – „едро инкасо”, за които ще бъде запазена сега действащата схема. Срокът на плащане вече може да бъде проверяван и в сайта на компанията снабдител - ЧЕЗ Електро България (www.cezelectro.bg), както и в центровете за клиенти, на техните телефони или на имейл адрес: zaklienta@cez.bg