Обсъждат отново създаването на Синя Зона
Обсъждат отново създаването на Синя Зона / netinfo

Наредбата за “Синя зона” във Враца отново ще бъде предложена за гласуване на заседание на общинския съвет днес.

Създаването й според кмета инж. Тотю Младенов е наложително, тъй като зоната би въвела ред и би облекчила движението в центъра на града, което отдавна е затруднено от неправилно паркираните автомобили. Въвеждането ще става поетапно.

Местата за паркиране ще бъдат обозначени с пътни знаци, маркировка и надписи, указващи условията за паркиране. Режимът ще важи само за работните дни от 9 часа до 18 часа. Паралелно с Наредбата за създаване на “Синя зона” общинският съвет ще гласува и създаването на общинска фирма “Паркинги и гаражи”.

Бъдещото дружество ще бъде със 100% общинска собственост и ще създава организацията за ползване на зоната, и санкциониране на нарушителите.