И Враца - с Университет
И Враца - с Университет / netinfo

“Ще има филиал на Полския университет във Враца” – това обяви днес градоначалникът инженер Тотю Младенов. Припомням, че миналата седмица той и зам. кмета по образованието Силвия Драйчева бяха на работно посещение в Килце, където се подписа протокол за намерение и сътрудничество.

 По план, в университета още първата година от пуска, трябва да бъдат приети 400 студенти в специалности “Икономика”, “Финанси”, “Туризъм” и “Английска филология”. Андрей Блахут, който е ректор и собственик на университета ще пристигне на 16 април за лично запознаване с материалната база и инфраструктурата на врачанския студентски град.

/всичко за Университетът - чуйте в прикачения файл/