Вчера, в деня на отворени врати на Районното полицейско управление в Лом деца, лишени от родителски грижи, се запознаха с работата на полицаите.
Пред любопитните погледи на малчуганите беше показано оръжието, използвано от служителите на реда в ежедневната им работа. Те видяха също как се разглобява пистолет и разбраха за какво служат противошокова палка и белезници.
Децата разгледаха и помещенията на РПУ-то и дори седнаха на шефския стол. Полицейското управление изпрати възпитаниците на дома "Милосърдие", след като им показа и две от служебните си кучета.