БКС: Магазините са най-големите замърсители
БКС: Магазините са най-големите замърсители / netinfo

БКС - Враца призовава гражданите да се отнасят по-отговорно при паркирането на автомобилите и изхвърлянето на отпадъците си. От дружеството се обръщат с апел към всички собственици на автомобили във Враца да паркират превозните средства по подходящ начин, който да не пречи на техниката да извършва ежедневната си дейност.

От БКС призовават и собствениците на магазини в града да почистват зоните около контейнерите, както и да участват в системата за разделно събиране на отпадъците като изплзват адекватно 125-те комплекта цветни контейнера в града. Управителят на общинското дружество Иван Младенов, заяви, че през последните няколко месеца най-големите замърсители се оказват магазините и големите търговски вериги.