Безплатен телефон за граждани пуснаха от ВиК Враца.Телефонът съществува от една седмица и функционира само за Врачанска област.
Предвидено е на него денонощно да се подават сигнали за аварии и нередности по водопреносната мрежа на областа, като в неработно време ще се записват на секретар. Причината за въвеждането е големият брой аварии - около 6000 годишно, съобщи за Дарик шефа на водоснабдителното дружество Ангел Престойски.