Акция не спря шофьорите да пият
Акция не спря шофьорите да пият / снимка: Иван Стрижлев, Дарик Враца

69 човека от Враца и 89 от Видин се съгласиха да участват в инициативата "Европейска нощ без инциденти". При нея доброволци на сдружение "Отворена младеж" извършиха среднощната акция, като насърчаваха шофьорите да не употребяват алкохол ако ще шофират след дискотеката. На употребилите им бе обяснено, че за тяхната собствена безопасност, и за тази на техните приятели, е по-добре да оставят колата си на паркинга или да помолят някой, който не е пил, да ги закара.

36 от съгласилите се врачани да участват в акцията се върнаха да покажат дали са спазили обещанието си и не са пили. Само при половината от тях дрегерът е отчел, че са в състояние да шофират.  Във Видин 64 човека бяха проверени след дискотеката, като едва 26 от тях не бяха пили.