слънце облаци
слънце облаци / Thinkstock/Getty Images

На отделни места в Северна България и в планинските райони ще има значителни валежи. През деня вятърът от запад-северозапад ще се усили - ще бъде предимно умерен, в западната част на Дунавската равнина и в Горнотракийската низина и временно силен. Температурите слабо ще се повишат и максималните ще бъдат между 23° и 28°, в София около 22°. По-късно през деня от запад облачността ще започне да намалява.

Над планините ще облачността ще е по-често значителна, след обяд купесто-дъждовна. Ще има валежи и гръмотевици. Ще духа умерен и силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 17°, на 2000 метра – около 10°.

Над Черноморието около и след обяд ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Преди обяд ще има временни намаления на облачността. Ще духа умерен западен вятър. Максимални температури по крайбрежието 24-25°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за юни.

Слънцето изгря в 05:52 часа и ще залезе в 21:09 часа. Продължителност на деня 15:17 часа. Луната ще изгрее в 22:43 часа и ще залезе в 07:45 часа. Осветеност на диска в 0h UT 97 %. Фаза на луната: след пълнолуние преди последна четвърт.

НИМХ