700 кандидати за обучение по схемата Аз мога, одобриха 181
700 кандидати за обучение по схемата Аз мога, одобриха 181 / DarikNews.bg, архив

Около 700 души са подали молби за обучение по схемата „Аз мога" в Бюрото по труда във Велико Търново. Документи се приемаха през септември миналата година. 181 от кандидатстващите са одобрени и включени до момента в обучението по ключови компетенции.

Схемата "Аз мога" по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси" дава възможност на работещите на трудов договор да се запишат в курс за придобиване на нови умения, квалификация или преквалификация. За целта на одобрените кандидати се отпускат безвъзмездно ваучери за заплащане на обучението.

Най-голям интерес във Велико Търново има към курсовете по чуждоезиково обучение и компютърна грамотност, съобщи директорът на Бюрото по труда Обрешко Нечев. Той уточни, че молбите, които не са одобрени през септември, остават за следващ етап на програмата.