/ ПФК Черно море
Отборът на Черно море се класира на финала за купата на БФС, съобщава официалният сайт на клуба. Старшата на “моряците” стигна до последния мач от турнирната надпревара, след като отстрани тима на Берое. В първия мач във Варна, възпитаниците на Николай Кънчев, завършиха 0:0 със заралии, а на реванша днес в Стара Загора направиха 1:1. Така с гол на чужд терен варненци ще спорят за трофея срещу тима на Септември (София), които отстраниха Левски.

“Моряците” откриха резултата в 20-ата минута. Антоан Вълчев центрира в наказателното поле, където Виктор Попов с глава реализира за 1:0. Домакините изравниха от дузпа след почивката, а малко след това варненци имаха претенции за 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Александър Стефанов. В 80-ата минута Данaил Димов от пряксвободен удар нацели страничната греда.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Георги Топалов, Йордан Радев, Данаил Димов, Петър Вуцов (90-Даниел Стоянов), Александър Георгиев, Мартин Дичев (80-Велислав Василев), Антоан Вълчев (80-Георги Вълов), Мартин Минчев (60-Тугай Неджет), Александър Стефанов.