Бездомник извади нож на хазаина, който го подслонил временно и безвъзмездно в дома си. Инцидентът е станал в неделя в къща в центъра на Варна. Пияният 38-годишен Димитров се спречкал със собственика на имота и заплашително размахал срещу него оръжието, след което му счупил чистачките на колата.
Хазяинът повикал полиция, а когато пристигнали „униформените” бездомникът се нахвърлил върху тях с псувни и отказал да се легитимира. Заради агресивното му поведение се наложило да бъде откаран в районното управление.
Пред Варненския районен съд Димитров призна постъпката си и поиска да му бъде наложена парична санкция. Наказанието, което му беше наложено по Указа за борба с дребното хулиганство, е глоба в размер на 100 лева.