Неизвестен шофьор блъсна 7-годишно дете
Неизвестен шофьор блъсна 7-годишно дете / DarikNews.bg, архив

Шофьор блъсна 7-годишно момченце, след което проверил как е детето, дал му 4 лева и вода и го оставил на пътя. Ученикът е с фрактура на дясната ключица, охлузвания и натъртвания по тялото. Инцидентът е станал вчера близо до с.Памукчии. Около 13:00 часа автобус "Сетра", превозващ група ученици от с. Загоре за с. Памукчии спрял в източния край на с.Памукчии. Там, част от децата слезли и автобусът продължил към центъра на селото. Точно тогава, минаващият лек автомобил "Рено" с неустановен до момента рег. номер и водач, блъснал 7-годишно момче, което пресичало улицата. След удара детето паднало на пътя. Шофьорът проявил загриженост до толкова, че отишъл до него и му дал 4 лева и вода, за да се измие. След това напуснал местопроизшествието.

Малолетният се прибрал вкъщи и разказал на близките си какво се е случило. Момчето е било откарано в Центъра за спешна медицинска помощ, където му е оказана амбулаторна медицинска помощ. Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава сектор "Пътна полиция" - Стара Загора.

От пресцентъра на ОДМВР - Стара Загора съобщават за друг случай, при който се е наложила намесата на ЦСМП. Там е постъпил 58-годишен мъж, който е бил пребит от неизвестно лице. Пострадалият е с комоцио и опасност за живота. Самият инцидент е станал на сметището в землището на с. Християново.