Община Стара Загора откупи спектакъла от любовни арии на Старозагорската опера. Жестът е по повод Деня на жената 8 март и са поканени социално-слаби хора, посещаващи Клубовете на пенсионера, Съюза на ветераните -учители и др. Спектакълът започва от 18 часа.
Час по-рано в Регионалния исторически музей шестокласници от Шесто основно училище с класен ръководител Нели Христозова ще празнуват 8 март със своите майки. Учениците ще разгледат изложбата на мартеници и ще имат среща с автора им Таня Иванова. След това ще присъстват на беседа на тема „Приемствеността в модата и аксесоарите на старозагорката през годините", а след кратка художествена програма ще подарят на своите майки изработени от тях самите бижута.
Кметът на Община Стара Загора проф.Светлин Танчев прави подарък и на дамите от общинска администрация по случай Международния ден на жената, като ги кани на спектакъла „Опак свят", който ще се играе от 14 часа на сцената на Драматичния театър.