Деца от Дом „Незабравка” на гости в храм „Св.Димитър”
Деца от Дом „Незабравка” на гости в храм „Св.Димитър” / DarikNews.bg

15 деца от Дом „Незабравка" в Стара Загора прекрачиха прага на храм „Св.Димитър" в Деня, в който християните отбелязват църковния празник Въведение Богородично.

Деца от Дом Незабравка на гости в храм Св.Димитър
netinfo
Малчуганите изслушаха с интерес разаказа на отец Тодор за Дева Мария и празника, посветен на християнското семейство и на християнската младеж. „Вие додйохте в Божия храм, така като го е направила Св.Богородица, която едва тригодишна е заведена за първи път от родителите си в Йерусалимския храм и е отдадена в служение на Бога. Растете бързо и напредвайте в послушание и в много знание", пожела отец Тодор на най-малките възпитаници от дома.

Преди Коледа 40 деца от старозагорския дом „Незабравка" ще бъдат кръстени от зам.-кмета Иванка Сотирова и председателя на Общинския съвет Емил Христов.

29 специалисти се грижат за 40-те деца от дома, разказа директорът Радина Стоянова. „Три деца чакат осиновяване, а в приемни семейства през годината бяха настанени 11 малчугани. В момента се подготвя още едно дете."

 

Деца от Дом Незабравка на гости в храм Св.Димитър
netinfo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Дом „Незабравка" са настанени деца от 3 до 7 години, които са лишени от родителска грижа, т.е. или средата е била рискова за отглеждането и възпитанието им, или родителите нямат необходимите умения за отглеждане. В дома има и изоставени деца.