Резултати от наводненията в Сливенско от 11 до 15 февруари предоставиха на медиите от общината. Констатациите сочат, че в бродът в западния край на село Горно Александрово е провокиран изцяло, прекъсната е пътната връзка с квартала, водите са разрушили съоръжението и по този начин е образувано дере, през което е невъзможно да преминават коли и животни. Бродът в северния край, който свърза по-малък квартал (около 10 къщи), също е разрушен и водата е разлята на повече от 20 м. Дворът на училището е изцяло под вода, а от скоростта и голямото количество вода са разрушени оградата в южния край и водата излиза директно на улицата. Нито едно отводнително съоръжение по улиците не побира голямото количество на валежите и водният поток е насочен директно по уличното платно.
Количеството вода в язовир „Горно Александрово" е в границите на критичното. Отвеждащият канал на водите от язовира към р. Мараш е запълнен с инертни материали, обрасъл с ниска и висока дървесна растителност и не провежда водите, освен, че и самите води вече имат друга посока. Високите води са наводнили прилежащите земеделски земи по протежение на повече от 4 км по пътя Сливен - Петолъчката - Бургас - лозови масиви, прасковени насаждения, люцерна и други земеделски култури са под лед и вода, което е риск за реколтата в този район.
В село Трапоклово е наводнен приземният етаж на детската градина, увреден е стопанският инвентар, както мазилките и складираните материали. Дървата за огрев са изнесени своевременно. Има наводнени дворни пространства в частните имоти и няколко приземни етажи. Налице са частични увреждания по уличната настилка.
В с. Крушаре ромската махала е отново наводнена, независимо, че при последните валежи беше извършено почистване на канала в южния край на квартала. Бродът, намиращ се от източната страна на моста на главния път Сливен-Ямбол, единствената безопасна пътна връзка на махалата с квартала, е сериозно провокиран, а голямото количество вода прави невъзможно преминаването на деца и възрастни, при което се използва моста, а това е достатъчно опасно за тях. Над 90 % от имотите в махалата са наводнени. Наводнена е детската градина, като водата е достигнала над 30 см воден стълб, увредена е мазилката, инвентар, мокри са и дървата за огрев. Необходимо е трайно решаване на проблема с изграждане на водосток, успоредно на моста, с което да бъде решена връзката към махалата.
В с. Бозаджии всички домакинства (дворни пространства, жилищни и стопански постройки) са наводнени, водните количества се движат свободно по улиците, което нанася частични нарушения върху настилката, кметството е наводнено в приземния етаж мазилката на оградата му е изцяло разрушена. Всички земеделски имоти са под вода. Наводнено е цялото село Скобелево - жилищни и стопански постройки, дворни пространства, запушени са всички водостоци над отводнителните канавки. Всички земеделски ниви са под вода.
В с. Биково улици и дворни пространства са под вода, в над 40 къщи има наводнени приземни етажи, водите се движат свободно по улиците на цялото село, пренасяйки наноси и отпадъци от южния край на селото към северния, отводнителният канал побира голяма част от водите, пристигащи от естествения наклон в южния край на селото, при което земнонасипната дига на канала е разрушена в отделни участъци от южната страна на канала. Земеделските земи са наводнени и се намират най-малко под 30-40 см. воден стълб. Влошено е качеството на питейната вода, за което са взети и проби за изследването й.
Язовирите „Злати войвода" са с пълен обем и преливат през преливниците, има частично наводняване на земеделските земи в западния край на селото, няма наводнени имоти, разрушен е преливника на втория от каскадата язовири.
с. Малко Чочовен - частично наводнени домакинства. Двете чешми, изградени на собствен водоизточник, са увеличили няколкократно дебита си, при което течащите води наводняват прилежащите улици и терени. с. Чинтулово - всички имоти на ул. „Мария Кюри" са наводнени, отводнителните съоръжения са запълнени с наноси и не провеждат водните количества.
Провеждането на водните количества в деретата на селата в планинската част на общината е критично, няма наводнени имоти. Според специалистите, причините за наводненията в равнината част на общината са интензивните валежи в количества над 25 л/кв. м, обилно снеготопене и пренос на води от планинската част поради естествен наклон на терена, наличие на високи подпочвени води и частично нарушена проводимост на отводнителните съоръжения.