Отборът на кв. „Речица спечели ученически футболен турнир
Отборът на кв. „Речица спечели ученически футболен турнир / Дарик Сливен, архив

Отборът на кв. „Речица" спечели ученическия футболен турнир на Местната кимосия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Състезанието се проведе на 16 октомври, като домакин на срещите беше 9-то ОУ в кв. „Речица". Мачовете се играха на изградената от община Сливен спортна площадка в центъра на квартала. На второ място в турнира се класираха младите футболни таланти от село Самуилово, а третото място остана за тима на село Блатец.

Освен купи и медали, класиралите се на първите три места получиха и чекове с различна стойност: първо място - 300 лв., второ - 200 лв., а за трето - 100 лв. За тези суми Местната комисия ще купи спортни пособия по избор на младите футболисти.

В есенния футболен турнир се включиха 12 отбора на училищата от селата в община Сливен, гр. Кермен и 9-то ОУ в кв. „Речица".