186 988 души имат право на глас в област Шумен
186 988 души имат право на глас в област Шумен / netinfo

По 210 000 броя бюлетини за кандидатски листи и за мажоритарни кандидати са раздадени в област Шумен за предстоящите избори на 5 юли, съобщиха за Дарик от пресцентъра на областна управа.

Общото количество на бюлетините е над 100 %, спрямо гласоподавателите. По информация на ГД „ГРАО" към 24 юни право на глас имат 186 988 души от област Шумен.

В областта ще бъдат разкрити 302 избирателни секции. Най-голям брой избирателни секции ще има в община Шумен - 135, следвана от община Нови пазар, с 35 секции. Най-малко избирателни секции ще бъдат разкрити в община Никола Козлево - 13 броя. 

В изборния ден Областна администрация Шумен ще подава информация до Министерство на държавната администрация и административната реформа, в следните часове:  7:00 часа - брой открити секции  в изборния ден, 10:00, 13:00, 15:00 часа - общ брой на  избирателите и брой гласували. След 19.00 часа -информация за приключване на изборния ден.