Русенски етнолог мери сили в наддумването
Русенски етнолог мери сили в наддумването / Дарик Габрово

Етноложката Десислава Димитрова, уредник в отдел „Етнография“ при регионалния исторически музей ще участва в тазгодишната 14-та национална среща-наддумване „Благолаж”, която се провежда по време на Международния фестивал на хумора в Габрово.

Участници в наддумването са сладкодумци от цяла България, а тазгодишната тема е „Смехът е здраве”. Участниците преминават през първи кръг на наддумването с весели истории, анекдоти или приказки за здрави и болни, лекари и пациенти, Хитър Петър, Настрадин Ходжа, както и за известни личности от историята и съвременността. Във втория кръг на наддумването остават майсторите-разказвачи, които мерят сили за наградата „Благолаж”.

Русенката Десислава Димитрова за втори път участва в наддумването със  забавни и еротични истории, записвани при теренни проучвания из цяла България.