Мъж загина при кражба в бившия завод П.Караминчев
Мъж загина при кражба в бившия завод П.Караминчев / Дарик Русе

Кражба доведе до смърт на 37-годишен мъж, съобщават от полицията. Инцидентът е станал тази нощ в района на бившия завод "Петър Караминчев". Сигналът е подаден на тел. 112 от мъж, който съобщил, че на ул."Кръстец", в района до боровата гора има ударени двама мъже от паднало дърво, което са опитали да отсекат.

Полицаите открили 37-годишния мъж починал в дома му. Вторият пострадал бил 19-годишен младеж, който живеел на същия адрес. Той е откаран от екип на Спешна помощ в русенската болница с контузия на долните крайници. Пред полицаите заявил, че не си спомня нищо. При претърсване на района в и около боровата гора не е открито мястото на произшествието, за което по-рано е сигнализирано на тел. 112. След разследване е установено, че двамата мъже са отишли в района на завода на бул."Липник".

Двамата са се опитвали да вадят част от високоволтов кабел, като за целта подкопали бетонна колона, носеща бетонна плоча. При тези действия част от плочата се счупила и паднала върху двамата. След инцидента те успели да се обадят на 20-годишния брат на младежа, който ги откарал с лек автомобил до дома им, а после се сигнализирал на 112. Работата по разследването на случая продължава.