"Нефтохимик" открадна точка от "Лудогорец"
"Нефтохимик" открадна точка от "Лудогорец" / Радка Минчева, архив
В мач от 22-ия кръг на Първа лига Нефтохимик и Лудогорец завършиха 1:1. Брилянтен гол на Марселиньо даде аванс на гостите в 78-ата минута на срещата, а домакините стигнаха до точката с гол на резервата Илия Миланов в 89-ата минута.

Марселиньо записа своя мач №150 в елитната ни група за състава на Лудогорец.
Домакините започнаха добре двубоя и още в 5-ата минута Галин Иванов стреля с глава, но не сполучи да реализира.

Галин Иванов стреля опасно към вратата на Стоянов в 14-ата минута, но топката мина встрани от вратата. Три минути по-късно отново той пробва рефлекса на националния вратар, който с вещина отрази удара.

Марселиньо, Мисиджан, Вандерсон и Кампаняро имаха възможност да реализират във вратата на Георгиев, но така и не сполучиха.

През втората част гостите бяха по-добрият отбор на терена и на няколко пъти трябваше Янко Георгиев да спасява. В 78-ата минутатой все пак капитулира при уникално изпълнение от страна на Марселиньо в своя мач №150 в елита.

В 89-ата минута на срещата Илия Миланов, който се появи като резерва за домакините, се разписа след центриране от корнер и изравни резултата.

Така Лудогорец остава лидер в класирането с актив от 57 точки, а Нефтохимик е 12-ти с 20.