Двама жители на Пловдивска област декларираха пред Националната агенция по приходите по над един милион доходи, получени през миналата година. И двамата са продали акции, в резултат на което приходите на всеки от тях са надхвърлили сумата от 1 260 000 лева. Върху тези пари те са внесли по 120 000 лева данък, като са се възползвали се от полагащата им се отстъпка от 5%.
Третият по заможност пловдивчанин е декларирал над 600 000 лева доходи от продажба на имот. Данъкът върху тях е платен отново с отстъпка.
До 2 май се декларират доходите от предходната година с подаване на годишна данъчна декларация в НАП. В същия срок трябва да бъде внесен и данъкът, ако има такъв за доплащане. За да се възползват от възможността за отстъпка от 5 на сто до 2 май, физическите лица следва да подадат годишната си декларация по интернет с електронен подпис и да са правили дължимите авансови вноски през миналата година.
Към днешна дата подадените декларации за доходи в НАП Пловдив са вече над 5 000.