РИОСВ се включва в почистването-обявиха и зелен телефон
РИОСВ се включва в почистването-обявиха и зелен телефон / archiv.DarikNews

РИОСВ - Плевен се включва в кампанията „Да изчистим България за един ден" на 12 май. Експертите ще почистят района около телевизионната кула в ж.к. Дружба, Защитена територия "Коридорите" в село Биволаре и района около Регионална лаборатория - Плевен в ж. к. Сторгозия, съвместно с експерти от лабораторията.

В деня на почистването в Регионалната инспекции по околната среда и водите - Плевен ще има открит Зелен телефон, на който гражданите ще могат да получат компетентен отговор от експерт по управление на отпадъците на всички въпроси, свързани с вида на отпадъка и местата, на които може да бъде предоставен за разделно събиране и оползотворяване.

Зелените телефони ще бъдат отворени от 9:00 до 19:00 часа на 12 май - събота. Актуален номер за Плевенска и Ловешка област е 0886 399 054.

В периода 12-14 май е осигурен свободен достъп до съществуващите общински и регионални депа за всички транспортни средства, които се включват в инициативата. За тези три дни общините са освободени от дължимата такса за количествата депонирани отпадъци, за да бъдат реално насърчени да организират прибирането на отпадъка от своята територия..

За да няма изостанали и неприбрани отпадъци от сборните пунктове, МОСВ ще предостави ваучери за гориво на стойност 60 хиляди лева на областните щабове за тяхното окончателно извозване, където това се налага в седмицата след приключване на кампанията.

Чрез Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда, МОСВ ще предостави безвъзмездно над 30 хиляди чувала и 11 хиляди чифта ръкавици в цялата страна, които ще бъдат разпределени в общините.