Първа копка на пътя до автомобилния завод ще направят днес председателят на Народното събрание Цецка Цачева, кметът на Ловеч Минчо Казанджиев и изпълнителният директор на „Литекс Моторс" АД Илия Терзиев. С това те дават старт на строителството на довеждащата пътна инфраструктура, информират от пресцентъра на общината.
Обектът е финансиран от държавния бюджет на Република България и е с възложител община Ловеч. Изпълнител на строително-монтажните работи е софийско дружество, спечелило обществената поръчка за това.
Събитието ще се проведе до централния вход на завода в село Баховица в 16:00 часа.Очаква се за него да пристигне и вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов.
След това Цецка Цачева и Цветан Цветанов ще присъстват на церемонията по връчване на наградите инвеститор и бизнесмен на годината, присъдени от община Ловеч. Заедно с тях гост на празника на Ловеч ще бъде президентът на Република България за мандат 2002-2012 година Георги Първанов, който ще присъства и на тържественото откриване на Деня на Ловеч в 12:30 часа в центъра на града.