30-годишният Цоньо Христов от Плевен пръв хвана кръста в ледените води на река Вит при моста край село Ясен. Близо 40 бяха смелчаците тази година, които се хвърлиха в река Вит в надпревара за Богоявленския кръст.
По стара традиция кръстът беше осветен от свещеник преди да бъде хвърлен във водата.
Победителят в надпреварата каза, че участва за втори път и пожела здраве на всички и на семейството си. Той каза, че има именик Йордан в семейството си, а петгодишната му дъщеря Йоана ще празнува имен ден утре. Цоньо Христов каза още, че ще дари паричната сума от 300 лева, която получи от Община Плевен.
Кметът на Плевен Георг Спартански каза, че на Богоявление един от смелчаците вади кръста, но на този ден всички участници заслужават да бъдат здрави.
Сред престрашилите се да влязат в студените води на река Вит беше и най-младият общински съветник Йордан Грижов, който днес има двоен празник - рожден ден и имен ден.