Турнир за деца родени 2008 г.
Турнир за деца родени 2008 г. / netinfo
Отборът на “Марек 1915” спечели детския футболен турнир за деца, родени 2008 година, организиран от БФС- Кюстендил, със съдействието на община Кюстендил. Срещите се играха на стадион “Осогово”. На финала, “Марек 1915” надигра “Велбъжд” с 3:1. Двата отбора бяха победители в двете предварителни групи.

Трети се класира отборът на “Миньор”- Бобов дол, който победи с 5:1 в малкия финал “Германея”. След изпълнение на дузпи, футболистите на “Марек 07” победиха “Велбъжд 1919” и се класираха на 5- то място.

Резултатите от група А: “Велбъжд 1919”- “Германея” 1:2; “Марек 1915”- “Велбъжд 1919” 10:2; “Марек 1915”- “Германея” 2:2.
Резултати от група Б: “Велбъжд”- “Марек 2007” 8:0; “Марек 2007”- “Миньор” 1:6; “Миньор”- “Велбъжд” 3:3.

Срещите се играха от две полувремена по 15 минути, като съставите бяха от по 4- ма полеви играчи и един вратар.
Всички отбори получиха екипи и топки, наградите връчи председателят на БФС- Кюстендил Евгени Йорданов. Той пожела на младите футболни таланти здраве и успехи.

“Продължаваме в сряда с футболен турнир за деца, родени 2007 година, който ще се проведе в Дупница, на изкуствения терен до стадион “Бончук”. И в него ще участват отборите от област Кюстендил”, каза за Дарик Евгени Йорданов.