Порой, гръмотевична буря и градушка в Хасковско
Порой, гръмотевична буря и градушка в Хасковско / Darik News, архив

Пороен дъжд валя снощи в Хасково и региона. Гръмотевична буря, силен вятър и за кратко градушка имаше в областния център, където количеството на падналите валежи за нощта е 92 л/кв. м, според данните на местната синоптична станция. Силата на вятъра е била 20 м/секунда.

За около 15 минути от 20.05 ч. е имало и градушка с едри, но не много плътни ледени късове, уточняват синоптиците. В отделни части около 21 часа е имало прекъсване на електричеството. Без ток снощи са останали около 20 села, като днес електричеството е възстановено.

От областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" са регистрирали 40 сигнала за отводняване, основно в Хасково и Харманли. Пороят снощи е отнесъл и част от тротоара на бул. "Никола Радев" в областния център. Булевардът за хасковския квартал Болярово пропадна от пороите тази нощ. Почти половината дясна лента на булеварда за кв. Болярово към Хасково се крепи на няколко пръста асфалт, след като снощният порой е предизвикал истинско свлачище, отнесло земните пластове под асфалтовата настилка.

Порой гръмотевична буря и градушка в Хасковско
netinfo

Според прогнозите на синоптиците нови валежи са възможни и днес, като обаче ще има  и слънчеви часове. Максималните температури ще стигнат до 22-23 градуса. Вятърът ще е от север-северозапад, на моменти със силни пориви, гласи още синоптичната прогноза.

Подробна информация за времето днес и прогнозата за десет дни напред вижте на Sinoptik.bg