Компас 94 завърши щафетната надпревара за ветерани с още сребърни медали
Компас 94 завърши щафетната надпревара за ветерани с още сребърни медали / netinfo

С второ място и сребърни медали завършиха "компасите" от Хасково щафетното бягане, което беше последна надпревара от Държавното първенство за ветерани. То се проведе вчера отново в Старозагорските Минерални бани. Там хасковският клуб по ориентиране отиде с два отбора - в категориите до 50 и до 60 години. Арена на щафетата бяха паркът в курортното селище,  вилната зона и околните хълмове.

Нашите представители мериха сили с още 40 отбора от страната. В категорията до 50-годишните на първи пост Николай Стилев предаде щафетата първи с аванс от 3 минути пред тима на Габрово. На втори пост Димитър Георгиев бяга с увреден менискус, но въпреки това отстъпи съвсем малко на домакините от Стара Загора. На трети пост Георги Кирков запази втората позиция. Така отборът спечели второто място и още сребро за хасковското ориентиране.