Избират строител на Музея край Александрово през февруари
Избират строител на Музея край Александрово през февруари / netinfo
Тръжната процедура за избор на фирма, която ще изгради Музея на тракийското изкуство в Източните Родопи край Александрово обсъдиха на среща днес японските консултанти и представители на Националния институт за паметниците на културата и Община Хасково.

Предвижда се търгът да бъде проведен в края на месец февруари 2008 година и строителството да стартира през март.

Ангажименти на Община Хасково по проекта са изготвянето и одобрението на подробен устройствен план с необходимите схеми за техническата инфраструктура и изграждането на довеждащата инфраструктура.

Безвъзмездната помощ, която Правителството на Япония отпуска на нашата страна за изграждането на музея в Александрово, е в размер на 341 милиона йени.