Над 500 севлиевци имат повод да почерпят днес
Над 500 севлиевци имат повод да почерпят днес / netinfo

 

Повече от 500 души от Севлиевска община имат повод на почерпят днес. На 26 октомври православната църква чества денят на Свети Димитър Солунски - Димитровден. На този ден празнуват всички, които носят името Димитър и неговите производни.

440 са мъжете от общината, които носят името Димитър. 269 от тях живеят в града. От почерпка няма да се отърват и дамите, носещи името Димитрина. Общият им брой е 39, като 23 от тях живеят в Севлиево. Умалителното име Димитринка пък носят 31-на представителки на нежния пол от севлиевско. От тях гражданките са едва 18.

Всъщност празнуващите днес ще са много повече от 500, тъй като много хора носят имена, произлизащи от Димитър. На този ден ще празнуват още Димо, Димка, Димитричка, Димчо, Димана, Драган, Митко, Митка и др. 

Добави ни в предпочитани източници в Google