Албена очаква над 3 000 гости за Великден
Албена очаква над 3 000 гости за Великден / Дарик Добрич

8 хотела ще бъдат отворени за Великден в "Албена", съобщи зам.-директорът "Продажби" в курорта Йовка Страшилова. Над 3000 души вече са направили резервации за празничните дни. Основната част са румънци–около 2 500 човека, които най-често идват от Букурещ. Българите, избрали да посетят "Албена", са над 600.

За гостите на курорта ще се организира Великденски оперен концерт с участието на солистите на Варненската опера. Той ще се състои на 24 април от 18.00 часа в зала "Атлантик" на хотел "Добруджа". Билетите са по 15 лева и ще се продават на каса и на рецепциите на хотелите. Освен това в туристическия комплекс има нови музиканти. Четири дуа от Румъния забавляват гостите на хотелите, а в мексиканския ресторант свири оркестър "Мариачи" от Мексико Сити.

Курорт "Албена" очаква добър сезон, съобщи още Йовка Страшилова. Отчита се ръст на ранните записвания на всички основни пазари. 30 % е увеличението на немския пазар, 10-15% на скандинавския, ръст има и на руския и румънски пазари.
Много засилено е търсенето от българи. Лятната си почивка в "Албена" вече са резервирали 5 пъти повече българи в сравнение с миналата година, отбеляза Страшилова.

В началото на седмицата в курорта е пристигнала първата група възрастни немски туристи, които идват за балнеопроцедури. Те са около 100 човека и ще останат в комплекса 21 дни.