/ Министерство на отбраната

С военнотранспортен самолет C-27J Спартан на Военновъздушните сили бе транспортирано по спешност 2-годишно дете от Бургас до София. 

Самолетът е излетял в 13:08 ч. от летище „Васил Левски“ с екип лекари от Университетска многопрофилна болница „Пирогов“ за изпълнение на задача за авиомедицинска евакуация по маршрута от София до Бургас и обратно, съобщиха от пресцентъра на Военновъздушните сили.

Военният „Спартан” транспортира болно дете от Антверпен до София

Кацането обратно на летище „Васил Левски“ в София е осъществено за по-малко от четири часа. От там малкото дете е откарано с линейка в столично лечебно заведение.

Специалната задача е била по заявка на Министерството на здравеопазването и осъществена с екипаж на C-27J Spartan в състав командир капитан Георги Пъшев, втори пилот капитан Жасмина Христова, борден инженер майор Мирослав Пипев и борден механик старши лейтенант Камен Димитров.

„Спартан“ транспортира до Германия дете, нуждаещо се от спешна трансплантация (СНИМКИ)

Днешният полет за авиомедицинска евакуация е поредното доказателство за важността на самолетите С-27J Spartan за изпълнение на задачи в помощ на българското общество, отбелязвят от ВВС.

Военен Спартан дете Бургас
Министерство на отбраната

Пресцентър Министерство на отбраната