Поморийци с първа победа за годината
Поморийци с първа победа за годината / netinfo

ОФК "Поморие" бе домакин на срещата с играещия в "Б" група отбор на ПФК "Ботев" Гълъбово.
Поморийци допуснаха някои неточности през първото полувреме, сред които бе и удар в греда на Божинов. Въпреки това те доминираха и в 36-та минута откриха резултата с гол на Ахмед Ахмедов.
Старши треньорът на домакините Малин Орачев направи пет смени през втората част на мача. В игра влезе и завърналият се в състава Милен Танев, който удвои преднината на своя отбор чрез пряк свободен удар в 85-та минута.
Гостите показаха по-организирана игра през второто полувреме, но атаките им бяха осуетени. Опитният вратар на "Поморие" Янко Георгиев успя да спаси 2 сериозни голови положения, в следствие на което контролата завърши с резултат 2:0.
В следващото дерби ОФК "Поморие" се изправя срещу ПФК "Черно море" Варна. Срещата ще се играе на 30.01.2016 г. /събота/ от 14.00 часа, на Кампус "Гнездо на акули", Варна.