Несебър едно от чудесата на България
Несебър едно от чудесата на България / Дарик нюз

Над 900 деца от СОУ „Любен Каравелов" разбраха защо Несебър заслужава да бъде избран за едно от десетте чудеса на България. За привилегията да живеят в този града им разказа кметът Николай Димитров.


Чрез несебърското учебно заведение, за инициативата са научили и учениците в българското училище в Барселона, с което СОУ „Любен Каравелов" има приятелски отношения и общи инициативи. Децата с радост са откликнали на призива и са се включили в голямото гласуване. В него участват и много приятели на българските ученици от Америка.


Кандидатурата на Несебър е получила в подкрепа и гласове от руснаци, собственици на имоти в региона, които също смятат, че градът на ЮНЕСКО заслужава да е в челното класиране.

Целта е да се определи топ 10 на най-значимите културно-исторически и археологически обекти в България. Те ще влязат в специална програма на правителството за приоритетно финансиране на инфраструктурата край тях.