Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер е загрижен заради трудностите, които неговият тим изпитва при реализирането на попадения в последно време.
Снощи „топчиите“ завършиха 0:0 с Манчестър Юнайтед, а миналата събота загубиха тежко с 1:5 като гости на Ливърпул. Тогава единственото попадение отбеляза Микел Артета, и то от дузпа.
До този момент лондончани имат на сметката си 48 гола за 26 кръга, колкото има и вторият Челси. По този показател обаче те отстъпват с много от водачите Манчестър Сити и Ливърпул – съответно с по 68 и 66 попадения.
„В момента ни липсват головете“, каза Венгер. „В математически аспект загубихме реализатори като Тио Уолкът и Аарън Рамзи.“
„В мачове като този с Юнайтед това си личи. Имахме два или три шанса, но не успяхме да отбележим гол в един мач, в който не създадохме много опасности.“
Оливие Жиру е водещият голмайстор на Арсенал с 14 попадения, но не е вкарвал в последните три двубоя на тима.