Твенте без Михайлов отпадна за купата
Твенте без Михайлов отпадна за купата / netinfo
Твенте отпадна във втория кръг на турнира за Купата на Холандия след домакинска загуба с 1:2 от НЕК Ниймеген след продължения. За тима от Еншеде не игра преотстъпеният от Ливърпул Николай Михайлов.

Янсен откри са НЕК в 22-рата минута, а Енгелаар изравни за домакините малко след почивката. При резултат 1:1 приключи редовното време. Във второто продължение Висгелхоф вкара победния гол за гостите от Ниймеген и класира тима си за 1/32 финалите.

Твенте продължава участието си в Ередивизие, където заема четвърта позиция в класирането след грандовете Аякс, ПСВ Айндховен и Фейенорд, както и в турнира за Купата на УЕФА.

През следващата седмица холандците посрещат Хетафе в мач реванш от първия кръг, като изостават в резултата след първия двубой с 0:1.