Силен старт за Шалке и Борусия, Вердер не успя да бие
Силен старт за Шалке и Борусия, Вердер не успя да бие / netinfo
Шалке спечели у дома с 3:0 срещу Хановер, без контузения Чавдар Янков в състава си, в среща от първия кръг на сезон 2008/09 година в Бундеслигата.

Кралскосините, които през седмицата победиха с 1:0 Атлетико Мадрид в среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига, си осигуриха успеха още в първите седем минути, когато точни бяха Марсело Бордон и Кевин Курани, а последния оформи крайното 3:0 с втория си гол в мача в 64-ата минута.

Силен старт направи и тимът на Борусия Дортмунд, победил с 3:2 като гост Байер Леверкузен.

Валдес откри за жълто-черните в четвъртата минута, а Хелмес изравни в 21-ата. Борусия реши мача между 36-ата и 49-ата минута с голове на Кринге и Суботич, а Щефан Кислинг вкара второ попадение за аспирините седем минути преди края.

Както и първенецът Байерн Мюнхен в петък, вицешампионът Вердер започна сезона с равенство 2:2. Бременските музиканти на два пъти поведоха при гостуването си на Арминия Билефелд с голове на Маркус Розенберг, но Вичнярек на два пъти изравни, като и четирите попадения паднаха след почивката.