С човек по-малко Байерн излъга Бохум
С човек по-малко Байерн излъга Бохум / netinfo
Байерн Мюнхен победи трудно у дома с Бохум с 3:1, след като в четвъртата минута вече изоставаше в резултата, а след 27-ата беше и с човек по-малко.

Гостите от Бохум поведоха в четвъртата минута с гол на Мимун Азауа, който бе изведен на добра позиция от Дани Фуш и простреля Кан за 0:1.

В 27-ата минута баварците останаха с десет човека, след като Марк Ван Бомел видя за втори път жълтия картон в ръцете на рефера Михаел Вайнер.

Възпитаниците на Отмар Хицфелд не се притесниха от численото си изоставане, а дори напротив – изравниха в 31-ата минута с гол на бразилския защитник Лусио.

Байерн направи обрата пълен в 74-ата минута, когато френската звезда Франк Рибери бе точен от дузпа, а две минути преди края Кристиан Лел оформи крайното 3:1.

В другата среща днес вкъщи Борусия Дортмунд драматично обърна Байер Леверкузен до 2:1 с голове на Александер Фрей и Деде в последните три минути на двубоя, след като Щефан Кислинг се бе разписал за аспирините в 51-ата минута.