Кьолн излъга лидера Шалке
Кьолн излъга лидера Шалке / kicker.de
Отборът на Кьолн успя да се наложи с минималното 1:0 над лидера Шалке 04 в изтеглен мач от шестия кръг на германската Първа Бундеслига. Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович игра цял мач за победителите, като на два пъти имаше шанс да порази вратата на тима от Гелзенкирхен.

Единственото попадение в мача, който се игра пред близо 50000 зрители отбеляза Мохамед в заключителните минути на първото полувреме. Въпреки усилията на гостите през втората част, резултатът в мача остана непроменен и „козлите” записаха ценни три точки.

Шалке остава начело в подреждането поне до утре, когато са останалите мачове от кръга. Това бе първо поражение за "миньорите" за сезона. Кьолн пък се изкачва с две места нагоре и вече заема 11-ата позиция в класирането.