Бивш левскар с победен гол в Шампионската лига
Бивш левскар с победен гол в Шампионската лига / dembanyren.com

Бившият нападател на Левски Ниогу Демба-Нирен донесе успеха на Бран Берген срещу латвийския Вентспилс с 1:0 в първа среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Демба-Нирен влезе като резерва в 79-ата минута и отбеляза победното попадение три минути преди края на двубоя, давайки преднина на норвежците преди реванша в Латвия на 5 август.

За Вентспилс не игра вратарят Андрейс Павловс, за когото се очаква да премине в Левски.

Ниогу Демба-Нирен игра на Герена през есенния полусезон на шампионата 2003/04 година, но не очарова с изявите си, след което премина в гръцкия Панатинайкос.

В друга среща от Шампионската лига украинският Динамо Киев победи с 2:1 като гост ирландския Дрогхеда Юнайтед.