САЩ отказа визи на българската рок група Б.Т.Р. Това стана ясно от съобщение във Фейсбук страницата на групата. Така планираното за март турне в САЩ се отлага, но датите за концертите на рокаджиите в Канада остават. Феновете ще могат да ги гледат на 9 март в Калгари, 14 март - в Монреал, а на 15 март - в Торонто.
Все още причините за отказа са неустановени, но според групата те са "абсурдни".
"Все още чакаме официалното писмо, за да разберем мотивите и да обжалваме, но каквито и да са те отказът е абсурден. Съжаляваме за разочарованието, ще обжалваме и ще направим турнето в САЩ при първа възможност", са написали музикантите в социалната мрежа.
Дарик първи съобщи за подготвяното турне на рокаджиите през лятото. Тогава Славчо Николов обяви, че предстоят 11 участия на групата предимно пред българска публика.